Konkurs plastyczny „ Doskonały Tort Urodzinowy”    

Gminna Biblioteka Publiczna w Dwikozach aktywnie uczestniczy
w działaniach podjętych przez Przedszkole Samorządowe w Dwikozach , dotyczących  realizacji „Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa”. Pierwszym etapem przedsięwzięcia było „głośne czytanie” na które wybrano  bajkę Katy Hudson pt.:„ Za doskonały tort Urodzinowy”.  Bajka , tak bardzo podobała się dzieciom , że jej tytuł i akcję wybrano jako  temat konkursu plastycznego . W konkursie uczestniczyła bardzo duża grupa przedszkolaków, czego efektem były wystawy zgromadzonych prac zorganizowane
w siedzibach biblioteki oraz przedszkola. Potencjał i kreatywność przedszkolaków zaskoczyła samych organizatorów, dlatego też przed komisją stanęło spore wyzwanie, aby wyłonić najlepsze prace. Finał współpracy obu jednostek to spotkanie autorskie  z Panią Katarzyną Kędzięrską – bajkopisarką i malarką oraz jej maskotką Tosią . Pełną ciepła i wzruszeń wizytę ,wzbogaconą czytaniem wierszy, zakończono ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego oraz rozdaniem nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom.

  Dziękujemy Pani Dyrektor oraz całej Społeczności Przedszkola Samorządowego
w Dwikozach za wspaniałe chwile , gratulujemy wysokiego poziomu prac konkursowych  a wszystkim uczestnikom życzymy kolejnych sukcesów.

Dorota Binek